Informacje ogólne

Lista restauracji

Jakie są główne parametry rankingu?

Odległość: Najważniejszym czynnikiem rankingowym jest odległość. W Takeaway.com priorytetowo traktujemy restauracje, które znajdują się najbliżej adresu dostawy , aby jak najlepiej rozłożyć zamówienia na naszej platformie pomiędzy aktywnymi restauracjami. Chcemy również, aby czas oczekiwania klienta był krótki, a restauracje musiały pokonać tylko kilka kilometrów, dostarczając swoje posiłki. Po wybraniu opcji "Odbiór" zamiast "Dostawa", na domyślnej liście wszystkie restauracje są uszeregowane według odległości.

Jakość: Wynik jakości jest miarą opartą na średnich opiniach naszych klientów na podstawie ich ostatnich ocen jedzenia i dostawy. W ten sposób pokazuje on rzetelny obraz jakości dostaw, ponieważ Takeaway.com ma miliony klientów, z których każdy ma inne preferencje. Należy pamiętać, że zawartość lub charakterystyka menu restauracji lub potraw nie ma wpływu na jej pozycję na platformie, ale może wpłynąć na wynik jakości dzięki lepszym opiniom.

Popularność: Popularność określamy na podstawie liczby ostatnio zrealizowanych przez restaurację zamówień w porównaniu z innymi restauracjami w tej okolicy. Chociaż dotyczy to głównie restauracji sieciowych , może mieć również zastosowanie do bardziej znaczących restauracji w centrum miasta. Popularne restauracje" zatrudniają zwykle więcej pracowników dostawczych i dlatego mogą obsługiwać większy obszar dostaw oraz większą liczbę zamówień. Ze względu na ich popularność umieszczamy je nieco wyżej na liście niż restauracje, które nie mają takich możliwości.

Nowe restauracje: Nowe restauracje tymczasowo otrzymują lepszą pozycję na liście Takeaway.com, ponieważ mają mniejszą liczbę opinie. Aby pomóc tym restauracjom w rozpoczęciu działalności, otrzymują one wyższą pozycję na na krótki okres czasu (zazwyczaj na tydzień). Nowe restauracje oznaczamy etykietą "Nowa".

Wydajność logistyczna: Takeaway.com może tymczasowo przesunąć restauracje w dół listy, jeśli wiemy, że ich zamówienia są mało prawdopodobne, aby zostały dostarczone do klientów w rozsądnych ramach czasowych ze względu na problemy z przepustowością w restauracji lub naszych usługach dostawy . Ponadto zarówno Takeaway.com, jak i restauracja mogą podjąć decyzję o "zamknięciu" restauracji na platformie, jeśli jest ona zbyt obciążona , w którym to przypadku nie będzie już wyświetlana na liście restauracji. W przypadku sieci z wieloma restauracjami, które dostarczają produkty do klienta, w pierwszej kolejności wyświetlamy najbliższy otwarty oddział, a następnie przesuwamy w dół listy sieci znajdujące się dalej.

Sponsorowane wyniki : Takeaway.com oferuje usługę płatnego sponsoringu, dzięki której restauracje mogą zwiększyć swoją widoczność na platformie, podnosząc swoją pozycję w wynikach wyszukiwania "Najlepsze dopasowanie". Ta poprawa widoczności jest proporcjonalna do rankingu, jaki w przeciwnym razie uzyskałyby one na platformie Takeaway.comw oparciu o czynniki rankingowe wymienione powyżej.

Przykładowo, czterogwiazdkowa restauracja o wysokiej jakości może pojawić się poniżej trzygwiazdkowej , jeśli klient znajduje się dalej, więc restauracja może chcieć zwiększyć swoją widoczność . Możliwe jest również, że restauracja chce mieć więcej zamówień w określonym dniu tygodnia, i korzysta z usług sponsorskich, aby zwiększyć zamówienia w tym dniu.

Chociaż nasze usługi sponsorskie są ważnymi narzędziami dla restauracji, istotność dla klientów pozostaje jednym z głównych celów naszego rankingu. Aby zapewnić, że wyniki pozostają istotne dla klientów, restauracje mają ograniczenia w zakresie poprawy swojej widoczności . Na przykład, dla restauracji nr 150 na przedmieściach będzie zbyt kosztowne, aby skorzystać z naszego serwisu sponsorowanego i uzyskać pozycję nr 1 dla całego miasta.

Ograniczamy również liczbę miejsc, o które restauracja może przesunąć się w górę listy, aby mieć pewność, że nawet jeśli restauracje korzystają z naszych usług sponsorowanych, opinie klientów zawsze będą miały bezpośredni wpływ na ich pozycję na liście restauracji. Chcemy nagradzać restauracje, które zapewniają klientom doskonałą obsługę, a jednocześnie oferują im najlepsze możliwe doświadczenia związane z zamawianiem jedzenia.

Ulubione: Klienci mają możliwość zapisania restauracji jako "Ulubione". Restauracje te będą wyświetlane wyżej na liście restauracji, aby klienci mogli je łatwiej znaleźć.

Inne czynniki: Ponadto, jeśli zostały podjęte jakiekolwiek działania związane z filtrowaniem, sortowaniem lub wyszukiwaniem, będzie to miało wpływ na kolejność i rodzaje wyświetlanych restauracji w oparciu o spełnianie przez te restauracje kryteriów filtrowania, sortowania lub wyszukiwania.

Testowanie: Od czasu do czasu możemy przeprowadzać testy lub eksperymenty w celu monitorowania i ulepszania naszych usług, co może tymczasowo wpłynąć na kolejność restauracji. 

Czy ten artykuł był pomocny

Powiązane artykuły

Jaki jest status restauracji dostępnych na Takeaway.com?
Takeaway.com jest internetową platformą do zamawiania i dostarczania żywności, która zawiera listę ponad 15 000 profesjonalnych restauracji na terenie България, w których konsumenc...
W jaki sposób uporządkowana jest lista restauracji?
Kolejność restauracji na liście restauracji Takeaway.com jest dynamiczna i zależy od wielu różnych czynników. Naszym celem jest pokazanie naszym klientom restauracji, które dopasow...
Czy istnieją inne czynniki mające wpływ na wyświetlanie restauracji na liście?
Niektóre czynniki, na przykład jakość czy popularność restauracji, mogą tymczasowo wpływać na jej pozycję na liście. Takeaway.com może także obniżyć pozycję restauracji, jeżeli wie...
Dlaczego pod nazwą niektórych restauracji znajduje się napis „Sponsorowane”?
Zazwyczaj pozycja restauracji w rankingu zależy od odległości od klienta, jakości opinii oraz popularności. Im lepszy wynik w tych trzech kategoriach, tym wyższe miejsce w rankingu...
Nie możesz znaleźć tego, czego szukałeś?