Czy istnieją inne czynniki mające wpływ na wyświetlanie restauracji na liście?

Informacje ogólne

Lista restauracji

Czy istnieją inne czynniki mające wpływ na wyświetlanie restauracji na liście?

Niektóre czynniki, na przykład jakość czy popularność restauracji, mogą tymczasowo wpływać na jej pozycję na liście.

Takeaway.com może także obniżyć pozycję restauracji, jeżeli wiemy, że zamówienia mają mniejsze szanse na dostarczenie do klientów w rozsądnych ramach czasowych – z powodu czynników, takich jak pogoda, duża liczba osób w danej lokalizacji, godziny otwarcia, święta oraz możliwości restauracji lub usług dostawy. Zarówno Takeaway.com, jak i restauracja mogą tymczasowo „zamknąć” restaurację na platformie, jeżeli panuje w niej zbyt duży ruch. Jest to dość powszechne zjawisko.

Wyniki sponsorowane
Takeaway.com oferuje płatną usługę sponsorowaną o nazwie „TopRank”, dzięki której restauracje mogą poprawić swoją widoczność na platformie, uzyskując wyższą pozycję w rankingu wyników dla „Najlepszego dopasowania”. Zwiększona widoczność jest proporcjonalna do miejsca w rankingu, jakie restauracja uzyskałaby na platformie Takeaway.com na podstawie czynników wymienionych powyżej.

Na przykład restauracja, której jakość jest oceniana na 4 gwiazdki, może pojawić się na liście poniżej restauracji 3-gwiazdkowej, jeżeli znajduje się w większej odległości od klienta. Taka restauracja może skorzystać z TopRank, aby poprawić widoczność na platformie. Innym przykładem może być sytuacja, gdy restauracja chce otrzymywać więcej zamówień w konkretnym dniu tygodnia – wtedy może skorzystać z TopRank, by spróbować zwiększyć liczbę zamówień w tym dniu.

TopRank to wspaniałe narzędzie dla restauracji, ale głównym celem naszego systemu pozycjonowania jest wyświetlanie propozycji jak najlepiej dopasowanych do klienta. Możliwości poprawy widoczności restauracji przy użyciu TopRank są ograniczone. Na przykład restauracja zlokalizowana na przedmieściach i zajmująca 150. miejsce w rankingu nie będzie w stanie skorzystać z TopRank, by zdobyć pierwsze miejsce w mieście, ponieważ byłoby to zbyt kosztowne.

Dodatkowo, korzystając z TopRank, restauracja może poprawić swoją pozycję o ograniczoną liczbę miejsc. W ten sposób dbamy, by opinie klientów zawsze bezpośrednio wpływały na pozycję restauracji w rankingu. Chcemy nagradzać restauracje, które zapewniają klientom doskonałą jakość obsługi, a równocześnie dbać, by ich wrażenia związane z dostawą jedzenia były jak najlepsze.

Ulubione
Restauracje można zapisywać jako „Ulubione”. Twoje ulubione restauracje będą wyświetlać się na szczycie listy – dzięki temu zawsze bez trudu je znajdziesz.

Testowanie
Co jakiś czas możemy prowadzić testy lub eksperymenty, aby monitorować i doskonalić nasze usługi. Może to tymczasowo wpłynąć na kolejność restauracji.

Czy ten artykuł był pomocny

Powiązane artykuły

Jaki jest status restauracji dostępnych na Takeaway.com?
Takeaway.com jest internetową platformą do zamawiania i dostarczania żywności, która zawiera listę ponad 15 000 profesjonalnych restauracji na terenie България, w których konsumenc...
W jaki sposób uporządkowana jest lista restauracji?
Kolejność restauracji na liście restauracji Takeaway.com jest dynamiczna i zależy od wielu różnych czynników. Naszym celem jest pokazanie naszym klientom restauracji, które dopasow...
Jakie są główne parametry rankingu?
Odległość: Najważniejszym czynnikiem rankingowym jest odległość. W Takeaway.com priorytetowo traktujemy restauracje, które znajdują się najbliżej adresu dostawy , aby jak najlepiej...
Dlaczego pod nazwą niektórych restauracji znajduje się napis „Sponsorowane”?
Zazwyczaj pozycja restauracji w rankingu zależy od odległości od klienta, jakości opinii oraz popularności. Im lepszy wynik w tych trzech kategoriach, tym wyższe miejsce w rankingu...
Nie możesz znaleźć tego, czego szukałeś?